Főoldal / Közélet / Mi történt Németh Szilárddal? Háttérbe szorult a csepeli politika egykori meghatározó szereplője

Mi történt Németh Szilárddal? Háttérbe szorult a csepeli politika egykori meghatározó szereplője

Az elmúlt hónapok több jelentős változást is hoztak Németh Szilárd, Csepel korábbi polgármesterének politikai és sportvezetői szerepében. Már nem ő volt a Fidesz országgyűlési képviselőjelöltje a csepeli választókerületben, lemondott a Magyar Birkózók Szövetségének vezetéséről, miközben továbbra is vita zajlik a kerületben a Csepel SC és annak ingatlanvagyona körül.

Németh Szilárd hosszú éveken keresztül Csepel egyik meghatározó politikai szereplője volt: 2010 és 2014 között a XXI. kerület polgármestereként dolgozott, majd országgyűlési képviselőként és kormányzati politikusként maradt a közéletben.

A 2026-os országgyűlési választáson azonban már nem őt indította a Fidesz a csepeli választókerületben. A kormánypárt Király Nórát jelölte, miután Németh három egymást követő országgyűlési választáson is vereséget szenvedett a körzetben Szabó Szabolcstól. Király Nóra végül szintén nem tudta megnyerni a választókerületet: a Tisza jelöltje, Kátai-Németh Vilmos győzött.

Lemondott a birkózószövetség éléről

Május végén újabb jelentős változás következett. Németh Szilárd bejelentette, hogy több mint tizenegy év után lemond a Magyar Birkózók Szövetségének elnöki posztjáról. A szervezetet 2015 óta vezette, és 2024-ben még újabb öt évre választották meg, így mandátumából több év hátra volt.

Utódjává július 17-én Lőrincz Tamás olimpiai, világ- és Európa-bajnok birkózót választották meg.

Bíróságon is szerepelt a KIMBA-ügyben

Áprilisban Németh Szilárdot tanúként hallgatták meg a Fővárosi Törvényszéken abban az 534 millió forintos perben, amelyet a Csepeli Birkózó Club indított a Kozma István Magyar Birkózó Akadémiát működtető alapítvánnyal szemben.

A Csepeli Birkózó Club arra hivatkozott, hogy korábban olyan állami támogatások kedvezményezettje volt, amelyek végül az akadémia létrehozásához kerültek felhasználásra, és a klub a későbbiekben nem tudta az épületet az általa várt feltételekkel használni.

Az ügyben azóta elsőfokú ítélet is született. A Fővárosi Törvényszék júliusban elutasította a Csepeli Birkózó Club 534 millió forintos keresetét. A KIMBA közlése szerint a bíróság a klubot több mint 7,8 millió forint perköltség megfizetésére is kötelezte. Az ítélet elsőfokú, ezért az ügy jogi lezárását csak a jogerős döntés után lehet kimondani.

Tovább tart a vita a Csepel SC körül

Mindeközben Németh Szilárd és Csepel jelenlegi polgármestere, Borbély Lénárd között továbbra is komoly vita zajlik a Csepel SC és a sportklubhoz kapcsolódó ingatlanok miatt.

Borbély májusban nyilvánosan arra kérte Németh Szilárdot, hogy a Csepel SC kerüljön önkormányzati tulajdonba. A polgármester attól tart, hogy a sportklubhoz kapcsolódó vagyonnal a későbbiekben más módon rendelkezhetnek.

A Csepel SC ezt határozottan visszautasította. A klub álláspontja szerint az érintett ingatlanok korábban sem voltak önkormányzati tulajdonban, Németh Szilárd pedig személyesen nem rendelkezhet az alapítvány vagyonával. Arra is hivatkoztak, hogy az ingatlanokra sportcélú fenntartási kötelezettség vonatkozik.

A két fél között évek óta tartó konfliktus így továbbra sem ért véget.

Jelentősen átalakult a korábbi csepeli polgármester szerepe

Németh Szilárd tehát továbbra is jelen van a közéletben, az elmúlt hónapokban azonban több olyan pozíció és ügy is megváltozott körülötte, amely korábban meghatározta csepeli szerepét.

Már nem ő képviselte a Fideszt a kerület országgyűlési választási küzdelmében, tizenegy év után távozott a birkózószövetség éléről, miközben a KIMBA és a Csepel SC körüli viták továbbra is erősen kötődnek a nevéhez.

Csepelen ezért aligha tűnt el a közéletből – szerepe azonban ma már láthatóan más, mint néhány évvel ezelőtt.


Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.